راهنمای سفر به شهر زیبای بانکوک

بانکوک یکی از هیجان انگیزترین و پویا ترین شهرهای جنوب شرقی آسیا است و تور بانکوک توریست ها را دعوت به بازدید از ترکیب جالبی از فرهنگ های کهن و مدرن می کند . در این شهر تعداد بسیار زیادی آسمانخراش وجود دارد که در کنار خانه های سنتی چوبی قرار گرفته اند و تضاد بسیار جالبی از روند پیشرفت فرهنگ شهرنشینی را نشان می دهند . توریست ها در این شهر با چیزهای مختلفی روبرو خواهند شد که هر لحظه آنها را به وجد می آورد . کاخ بزرگ هم یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری بانکوک است .

هر ساله گردشگران زیادی به این شهر سفر می کنند تا از فرهنگ سنتی تایلندی ها از نزدیک دیدن کنند و با آن آشنا شوند . در بانکوک بیشتر از 400 معبد بودایی وجود دارد بنابراین جای تعجب نیست که در جای جای شهر راهب هایی را ببینید که لباس های زعفرانی رنگ پوشیده اند و تسبیح های بزرگی را هم در دست دارند یا بر گردن آویخته اند . جالب است بدانید که به این شهر ونیز شرق هم گفته می شود چون رودخانه ای به نام چائو فرایا وجود دارد که در بین شهر جاری است و شهر را بوسیله ی کانال های مختلف به هم وصل می کند .

بسیاری بانکوک را پایتخت غذایی آسیا می دانند ، آن هم به دلیل وجود رستوران های فوق العاده در سرتاسر شهر است . یکی از مواردی که توریست های تور بانکوک به کرات با آن مواجه می شوند ، وجود دکه های خیابانی ای است که بشقاب های بسیار لذیذ غذایی ارائه می دهند .

زندگی شبانه در بانکوک هم که امری تعریف شده است . در واقع سفر به شهر بانکوک بدون تجربه ی زندگی شبانه ی آنجا کامل نخواهد بود . این شهر در هنگام غروب زنده تر می شود و چیزهای بیشتری را برای لذت بردن به افراد هدیه می دهد . اگر علاقه مند شدید تا به این شهر زیبا سفرکنید ، کاملا شما را مطمئن می کنیم که نه تنها سفری خواهید داشت که بسیار سرگرم کننده است و از آن نهایت لذت را می برید ، بلکه یک خاطره ی به یاد ماندنی هم خواهد بود .

در بانکوک از کجا دیدن کنیم ؟

در سفر به بانکوک اولین چیزی که چشم هر مسافری را می گیرد ، رود چائو فرایا است که دقیقا در وسط بانکوک قرار گرفته است . گشت در این رود به دو صورت ممکن است یکی استفاده از تاکسی های قایقی و دیگری استفاده از تور قایق که روش اول یک راه بسیار ارزان برای گشت و گذار در این رودخانه است .

کاخ بزرگ یا همان گرند پلس در بانکوک بدون شک یکی از آن جاهایی است که در هر سفری باید دیده شود . این کاخ حیرت انگیز در سال 1782 ساخته شد و بعد از آن تا مدت 100 سال ، مقر اصلی خاندان پادشاهی تایلند بود . این کاخ ساختار فوق العاده ای دارد و خلاقیت به کار رفته در ساخت آن به خوبی ساختار محکمی که دارد ، به راحتی قابل تشخیص است . با ورود به این کاخ می توان معبد بودا را دید که در گوشه ی خارجی معبد قرار دارد . طراحی این کاخ بسیار شبیه به کاخ های گذشته ی سیام و آیوتایا است . این کاخ امروزه نقطه ی مهمی در برگزاری جشن ها و اتفاق های خاص در کشور است .

خانه ی Jim Thompson یکی از محبوبترین موزه های بانکوک به شمار می رود . این خانه به افتخار Thompson که یک بیزینس من آمریکایی بوده است و خانه اش را در تایلند ساخته است ، نامگذاری شده است . او بعد از مدتی بدون هیچ دلیل خاصی ناگهان ناپدید شد و دیگر هیچ گاه پیدا نشد . این خانه از بعد از ناپدید شدن وی تا به امروز به روی عموم باز مانده است .

دنیای سافاری در بانکوک از آن دسته جاهایی است که اصلا نباید از دست بدهید . این مکان از جمله مکان های مورد علاقه ی گردشگران تور بانکوک است و دو قسمت اصلی دارد . در یکی از این قسمت ها ، حیواناتی مانند ببیر و شیر و زرافه و گورخر و... وجود دارد . قسمت بسیار جالب و هیجان انگیز این است که باید با ماشینی مخصوص از میان حیوانات عبور کذید ، اینکار علاوه بر اینکه هیجان بسیار زیادی دارد ، این فرصت را به گردشگران می دهد تا از نزدیک با این حیوانات آشنا شوند . اگر طرفدار هیجان هستید حتما از این پارک دیدن کنید . اما در قسمت دوم این پارک که به آن پارک آبی هم می گویند ، آبزیان و حیوانات دریایی نگهداری می شوند که اکثرا آموزش دیده اند و حرکات جالبی را انجام می دهند . در این قسمت دیگر ماشینی وجود ندارد و باید پیاده از میان حیوانات عبور کرد .

تور بانکوک

تا اینجا حتما متوجه شده اید که یانکوک ترکیبی از جاذبه های گردشگری و مکان های تاریخی را با هم دارد و این مزیت باعث می شود تا احساس خستگی نکنید . چیزهای بیشتری برای مجاب شدن برای انتخاب تور بانکوک می خواهید ؟ پس با شهر بسیار جالب و تاریخی آیوتایا (Ayutthaya) آشنا شوید . این شهر تاریخی بیشینه ای مربوط به تاریخ 1350 دارد . و سال ها پیش در قرن هفدهم ، یکی از ثروتمندترین شهرهای زمان خودش در آسیا بود که بعد از حمله به آن از سوی دولت های دیگر ، امروزه جز خرابه هایی از آن باقی نمانده است که مجسمه ی بودا که البته نیمه ویران است ، از جمله ی این بقایاست. بازدید از شهر تاریخی آیوتایا توسط باستان شناسان و تاریخ نگاران مکررا انجام شده است که این موضوع نشان دهنده ی اهمیت این شهر فوق العاده است .

تور بانکوک

در میان خیل جاذبه های گردشگری این شهر ، معابد آن نقش بسیار مهم و پر رنگی دارند . بانکوک دارای تعداد بسیار زیادی معبد است که اگر چه ممکن است در نگاه اول همه ی آنها را مانند هم ببینید اما اگر بیشتر دقت کنید می بینید که هر کدام از آنها خصوصیات خاص خود را دارند . اگر دوست دارید بیشتر با معابد معروف بانکوک آشنا شوید ، با ما همراه باشید .

معبد wat pho یکی از توریستی ترین مکان های دنیاست . در این معبد بیش از 1000 مجسمه ی بودا وجود دارد که مشهورترین و البته بزرگترین آنها ، مجسمه ی بودای خوابیده است . بودای خوابیده ، دارای طولی برابر با 46 متر و ارتفاعی برابر 15 متر است . چشم ها و پاهای این مجسمه ، با مروارید هایی گران قیمت تزیین شده است و با نگاهی بر کف پای این بودای لمیده می توان ویژگی های برتر یک بودا را خواند . این مجسمه به دلیل جذابیتی که دارد هر ساله توریست های زیادی ار از سراتاسر دنیا به خود جذب می کند .

تور بانکوک

معبدی هزاران ساله به نام سوتات وجود دارد که ازجمله دیگر معابد پر بازدید در تور بانکوک است. این معبد جز 6 معبد برتر بانکوک و تایلند است و با ورود به آن می توان مجسمه های پر عظمت بودایی از جنس طلا و برنز را دید که به حالت نشسته قرار دارند . بزرگترین مجسمه ی این معبد 21متر طول دارد و از جنس طلای خالص است .

تور بانکوک

دیگر مطالب مرتبط با راهنمای سفر در آسیا