تور ویژه ارمنستان در یک نگاه

اگر تور ارمنستان انتخاب بعدی شما برای سفر است ، در اینصورت ممکن است بخواهید بدانید این کشور زیبای مذهبی تاریخی ، چه مکان هایی برای دیدن دارد . ارمنستان مملو از جاذبه های گردشگری است . اگر چه ارمنستان کنونی 10 برابر کوچکتر از ارمنستان تاریخی گذشته است اما هنوزهم هزاران بنای تاریخی منحصر بفرد ، کلیسا و سایتهای توریستی دیگری دراین کشور وجود دارد .

تور ارمنستان

تک تک این جاذبه ها زیبا و جالب هستند اما هنوز هم بزرگرین و بهترین جاذبه ی گردشگری ارمنستان ، کوه آرارات است که مکانی برای دومین تولد بشر است . همانطور که در انجیل هم آمده ، کشتی نوح در کوه آرارات به زمین نشست و به همین دلیل است که هم ارمنستان و هم آرارات هر دو مکان های مقدسی هستند . علاوه بر این ، آرارات دارای زیبایی معجزه آسایی است که کسانی که در ایروان هستند و یا به آنجا سفر می کنند ، می توانند به راحتی آن را لمس کنند . تاریخ ارمنستان بسیار جالب است و به نظر می رسد کاملا ارزش سفر را دارد . اما چیزی که قبل از سفر به این کشور زیبا نیاز دارید ، یک برنامه ریزی خوب است . باید بتوانید سفرتان را مدیریت کنید و از قبل بدانید چه جاهایی را باید ببینید که البته اگر با تور ارمنستان سفر کنید ، از این برنامه ریزی ها کاملا معاف هستید و فقط کافی است عقب بنشینید و از سفرتان نهایت لذت را ببرید .

چطور به ارمنستان برویم؟

حتما میدانید ارمنستان به دلیل همسایگی با ایران یک مقصد مطلوب برای ایرانیان به شمارمی آید زیرا با سفر به این کشور ، هم یک سفر خارجی را انجام داده اند و هم با صرف هزینه ای نسبتا کم ، جاذبه های تاریخی و فرهنگی یک کشور را دیده اند . برای رسیدن به ارمنستان می توانید از راه زمینی یا هوایی اقدام کنید. راه زمینی اگر چه ارزان تر است اما هم زمان بیشتری می برد و هم سختی های راه را دارد به علاوه اینکه جاده ی ایروان جاده ی ناصاف و سختی است و برای رسیدن به آنجا ممکن است سختی بکشید . راه هوایی و اقدام از طریق تور ارمنستان چندین مزیت دارد : اولا برای کسانی که وقت زیادی ندارند و می خواهند دریک زمان کوتاه بیشترین استفاده را ببرند ، بهترین گزینه است . از طرف دیگر لازم نیست به این موضوع فکر کنید که کجا بروید و کجا بمانید و چه جاهایی را ببینید زیرا این موضوع از طرف برگزار کنندگان تورها حل شده است و از قبل مشخص است که چه جاهایی باید دیده شود و در نتیجه استرس سفر کمتر است .

تور ارمنستان و برترین جاذبه های گردشگری آن

این کشور آنقدر جاذبه دارد که برای چند روزی بتواند شما را سرگرم کند . صومعه ی دیدنی تتو (tatev) که در استان سیونیک قرار دارد ، بر فراز تپه ای صخره ای جا خوش کرده است . این صومعه و ساختمان های مرتبط با آن ، منظره ی بسیار جالبی را به وجود آورده اند . این بنا که در قرن نهم میلادی ساخته شده است ، یکی از قدیمی ترین والبته مشهورترین بناهای توریستی ارمنستان است . 

تور ارمنستان

یکی دیگر از مکان های دیدنی این کشور که در 28 کیلومتری جنوب شرقی آن قرار دارد ، گارنی ( Garni) نام دارد . درباره ی دهکده و منطقه ی گارنی باورهایی وجود دارد از جمله اینکه تاریخ این منطقه به قبل از دوران میلاد مسیح بر می گردد که امروزه یکی از مشهورترین مکان های توریستی ارمنستان ، معبد گارنی است . معبدی زیبا که در اطراف آن ستون های بلند بالایی وجود دارد و بسیار شبیه معابد روم باستان است . بدنه ی این معبد از موزاییک های بسیار با دوام و زیبایی ساخته شده است که در نگاه اول ذهن را به دوران قدیم می برد .

اما به احتمال خیلی زیاد ، محبوبترین مکان دیدنی این کشور مذهبی ، صومعه ی خور ویراپ (Khor virap ) است که در منطقه ی آرارات قرار دارد . قدم زدن در این صومعه ی قدیمی ، با منظره ای از کوه های بسیار زیبای آرارات ، ذهن را به روزگاران گذشته می برد . این صومعه اصطلاحا جز مناطقی است که در بازدید با تور ارمنستان به هیچ قیمتی نباید از دست بدهید . هنگام رفتن به خور ویراپ دوربینتان را فراموش نکنید .

ارمنستان کشور افسانه های قدیمی و داستان های انجیلی است . بازدید از ارمنستان به معنای سفری به گذشته و تاریخ است . این کشور کوچک و آفتابی که غنی از کلیساهای تاریخی ، صومعه ها و بناهای یادبود است ، یکی از قدیمی ترین تمدن های دنیا با قلبی جوان است . دره ی گل ها یکی از زیباترین مناطق این کشور است که یک منطقه ی بسیار سر سبز با طبیعتی کوهستانی است . اگر در فصل تبستان به ارمنستان سفر کنید و از این دره دیدن کنید ، آنجا را غرق در گل خواهید دید .

قبل ار سفر به ارمنستان بدانید

یکی از چیزهایی که در سفر به ارمنستان می تواند بسیار مفید باشد ، استفاده از سفر کارت است . سفر کارت کارتی است که قبل از رفتن به سفر آن را به مقدار دلخواه شارژ می کنید و در هنگام سفر در مکان های تاریخی ، تفریحی و... از آن استفاده می کنید . اما ممکن است با خود فکر کنید استفاده از این کارت چه فایده ای دارد ؟ اگر سفر کارت داسته باشید ، وقتی وارد خاک ارمنستان می شوید و بخواهید از مکان های تفریحی یا تاریخی آن دیدن کنید ، با نشان دادن این کارت می توانید تخفیف بسیار ویژه ای بگیرید و هر مکان را با کمترین هزینه ی ممکن بازدید کنید . حتی در صورتی که کارت را نشان بدهید و آنها از دادن تخفیف طفره بروند ، می توانید از آنها شکایت کرده و به دلیل سرباز زدن از اجرای قانون جلوی این قانون شکنی را بگیرید .

نکته ی دیگری که باید به آن توجه کنید این است که در خیابان های خلوت و یا در شب به تنهایی رفت و آمد نکنید و هیچ وقت حجم زیادی از پول را با خود حمل نکنید .

چیزی که در ورود به این کشور جالب است و احتمالا زیاد هم با آن برخورد می کنید این است که افراد مختلف اگر از خارجی بودن شما اطلاع پیدا کنند ، به طرق مختلف جلویتان را می گیریند و می خواهند به عنوان راهنما یا مترجم یا ... به شما کمک کنند . از آنجاییکه شما این افراد را نمی شناسید ، بهتر است به آنها اعتماد نکنید و حتی در این باره که چرا به ارمنستان رفته اید ( دلایل کاری ، تفریح و...) چیزی به آنها نگویید .

ارمنستان یکی از کشورهایی است که در آن کارهای جعلی زیاد گزارش شده است . بنابراین اگر نامه ای دریافت کردید یا چک یا پول و یا هر چیز دیگری که امکان جعل آن وجود دارد ، حواستان را جمع کنید .

وقتی وارد ارمنستان شدید و خواستید از گوشی تان استفاده کنید ، بهتر است سیم کارت ارمنستان را خریداری کنید تا هزینه ی زیادی بعدا به شما تحمیل نشود . یادتان باشد سیم کارت در ارمنستان رایگان است و در صورتی که خواستند آن را به شما بفروشند ، کلاه سرتان نرود . این سیم کارت ها ، شارژ اولیه هم دارند .

دیگر مطالب مرتبط با راهنمای سفر در آسیا